Čokoládové Cupcakes

IMG_8465
Ahoj, ja Vás zdravím netradične v sobotu, vitajte na blogu. Dúfam, že si užívate pohodový víkend. Dnes tu mám chutný a ľahký recept na čokoládové cupcakes. Vzľadom k zajtrajšiemu dňu zaľúbených, som sa s nimi trošku vyhrala. 🙂 Vy si ich samozrejme môžete urobiť len tak, kedykoľvek. Sú chutné a nadýchané. Odkedy som si kúpila zdobiace trysky ma to dosť chytilo. Moje prvé nájdete v článku Vanilla Cupcakes a všetko, čo na zdobenie potrebujete. Ja osobne nemám rada príliš sladké, tak som cukor obmedzila ako to len bolo možné. Vy si kľudne pridajte.


Ingrediencie:

175g hladkej múky (ja som dala pohánkovú)
125g práškový cukor
30g kakaový prášok
1/2 čl sóda bikarbóna
1/2 čl soľ
100ml vychladnutej kávy (môže byť aj zo stroja, instantná, alebo bezkofeinová)
200ml rastlinný olej
100ml zakysaného mlieka
2 vajíčka

Čokoládový krém:

150g maslo
125g práškový cukor
90g horká čokoláda (ja som dala 70% lindt)

Postup:

Do misky preosejeme všetky suché ingrediencie. V druhej miske zase zmiešame všetky mokré. Potom zmiešame suché s mokrými a naplníme košíčky. Cesto má redšiu textúru, tak aby ste si nenarobili v kuchyni neporiadok, cesto sa lahšie leje z plastovej odmerky. Plníme do mierne väčšej polovice. Pečieme na 160°C cca 15min. Pokiaľ Vám vybehnú ako mne, zrežte vrchy, ktoré môžete potom pomaličky ujedať. 😀

Postup na krém:

Nad parou si rozpustíme čokoládu a necháme vychladnúť. Medzitým si rozmixujeme zmäknuté maslo s cukrom, ktorý pridávame postupne. Vychladnutú, ale stále tekutú čokoládu prilejeme do zmesi masla a cukru a dobre rozmixujeme. Tento krém v chladničke stvrdne, ale keď som ho vytiahla, rýchlo zase zmäkol. Pokiaľ máte radi sladší krém, kľudne si pridajte viac cukru, pretože cukor v každom recepte redukujem.

Dobrú chuť. 🙂

Ďakujem pekne za prečítanie, dúfam, že Vás recpet na čokoládové cupcakes zaujal a že si ho doma vyskúšate. Dajte mi vedieť dolu do komentu, či ich radi robievate a aký je Váš obľúbený recept. Tiež ma môžete podporiť lajkom na mojej Facebook stránke, či srdiečkom na instagrame. Majte sa krásne a užite si víkend. ♥

IMG_8470

IMG_8487

mamawearsprada

mamawearsprada

5 Comments

    • Ďakujem Hanka. No keď už to viem, tak to budem robiť teraz častejšie. Moje boky nebudú z toho nadšené. 😀 Ananásové určite vyskúšam, zbožňujem ho. Ďakujem za tip.

  1. Myslím, že cupcakes letí bloggerským světem 🙂 Pravidelně sleduju blog whatiwore.tumblr.com a určitě se chystám vyzkoušet máslový krém na čokoládové cupcakes dle Jessicy!

Leave a Reply

Your email address will not be published.