Blueberry muffins

blueberry muffins

Good morning everyone and welcome to my blog. I hope you had a nice weekend. Yesterday we baked these delicious blueberry muffins and I want to share this quick and easy recipe with you.

Prep: 15min > Cook: 20min > Ready In: 35min

Ingredients

200g spelt flour (you can use plain white I tried it, same amount)
100 g caster sugar
120g butter
2eggs
1 baking powder
1 vanilla sugar
1,5dcl milk
pinch of salt
2 handful blueberries or any other berries

Directions

You need a tray for 12 muffin pieces and large paper cases, I used Santa design 12,5cm from Tesco but you can also use smaller 2,5 x 6cm it works just fine. In one bowl mix caster and vanilla sugar with soften butter and add 2 eggs. In other bowl mix spelt flour with baking powder and add pinch of salt. Mix the bowls together and add milk. Add washed and dried blueberries into the dough and mix lightly. Start filling the large paper cases in half, if you are using smaller cases until the top. Preheat the oven to 180 °C and bake until golden approx. 15-20mins. Enjoy.

Tips: coat the blueberries in flour to avoid the sogginess in muffins, if you use paper cups you don’t need to smear the tray with butter

Thank you for reading. I hope you liked this post. Let me know when you try this recipe.

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

Dobré ráno a vitajte na mojom blogu. Dúfam, že ste mali krásny víkend. Včera sme piekli tieto chutné čučoriedkové mufinky a ja by som sa chcela s Vami podeliť o tento ľakhý a rýchly recept.

Príprava: 15min > Pečenie: 20min > Hotové: 35min

Suroviny

200g špaldová múka (môžete použiť aj bielu, tá istá hodnota)
100 g práškový cukor
120g maslo
2 vajíčka
1 kypriaci prášok
1 vanilkový cukor
1,5dcl mlieko
štipka soli
2 hrste čučoriedok, alebo iné bobuľové ovocie

Návod

Budete potrebovať plech na 12 mufinov a veľké papierové mištičky, ja som použila Vianočný dizajn 12,5cm z Tesca, ale kľudne môžete použiť aj menšie 2,5 x 6cm. V jednej miske zmiešajte práškový a vanilkovy cukor so zmäknutým maslom a pridajte 2 vajíčka. V druhej miske zmiešajte múku s kypriacim práškom a pridajte štipku soli. Zmiešajte zmes z oboch misiek a pridajte mlieko. Umyté a vysušené čučoriekdy pridajte do cesta a zľahka premiešajte. Napľňte veľké papierové mištičky do polky, ak používate menšie doplna. Pečte na 180 °C dozlatova, približne 15-20min. Dobrú chuť.

Tipy: obaľte čučoriedky do múky, tým sa vyhnete mokvaniu z ovocia, ak použijete papierové mištičky tak nemusíte potierať plech maslom.

Ďakujem pekne za prečítanie. Dúfam, že sa Vám tento recept páčil, ak ho vyskúšate, dajte mi vedieť.

mamawearsprada

mamawearsprada

7 Comments

  1. 35 minutes to feel like in heaven. Does it worth? Hell yes!!! Congratulations, fantastic recipe.

    • Thank you for reading. I’m sure some can master it in a less time and kids love it. 😉

  2. Nepiekla som muffiny / cupcakes od kedy sa maly narodil, teda 3 mesiace (viem, hanba mi hehe), ale si ma bohovsky tymto receptikom navnadila, takze cez vikend idem na to. A super tip, ze obalit ovocie v muke proti mokvaniu! Diiiky, vyskusam! 🙂 :*

    • Romanka, no som zvedavá ako sa ti podaria. Na instagrame som založila nový hashtag #mamawearsapron, kde sa môžeš podeliť o foto. No inak ja som sa to tiež len nedávno naučila s tou múkou, pár koláčov som už vyhodila. 😀 Tak dúfam, že budú chutiť.

  3. Toto sú tie najlepšie muffiny, aké som kedy robila! Teda perfektný recept, vďaka 🙂 na jednotku s hviezdičkou.

  4. pekné muffinky, kľudne by som uvítala aj viac receptov na jedlo, aj keď moje stehná mi za to nebudú ďakovať 😀 čučoriedky mám veľmi rada, doteraz som si pravidelne piekla len čokoládové muffiny s arašidovým maslom, takže keď budú čučoriedky na trhu, vyskúšam tie tvoje 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.